Blue Flower

Alopecii léčí Dermatologie a patří mezi Onemocnění kůže.
Další názvy: vypadávání vlasů, ohraničená ztráta vlasů, alopecia areata, alopecia traumatica, alopecia areolaris specifica, ofiaza, alopecia mucinosa, alopecia arata atrophicans, pseudopedale Brocq, padání vlasů, ztráta vlasů, plešatost, alopecia

Co znamenají slova atopický a ekzém
Atopický - pochází z řeckého slova atopos (zvláštní, cizí), tedy něco, co není na svém místě, není typické.
Ekzém - pochází z řeckého slova „ekzeo“, které označuje něco, co vyvěrá nebo vybublává na povrch.

Využití excimerového laseru v léčbě vitiliga
Vitiligo je autoimunitní onemocnění postihující melanocyty. Klinická manifestace se liší u jednotlivých pacientů. Někteří trpí mnohočetnými, ale malými ložisky depigmentované kůže, zatímco u jiných se objevují rozsáhlá ložiska. Pokud postižená kůže nezasahuje více než 20% celkového povrchu těla, léčbou první volby bývá lokální imunosupresivní terapie pomocí kortikosteroidů. V případě rozsáhlejšího postižení se doporučuje fototerapie využívající úzkopásmové UVB anebo PUVA (10).

Pruriga jsou silně svědivá onemocnění, převážně chronická.
• Tvorba tvrdých papul („seropapuly“), daných edémem koria – tzv. pruriginózní uzlíky.
• Při delším trvání dochází k lichenifikaci kůže.

Kožními výrůstky rozumíme různorodé útvary, které vznikají zmnožením kožní tkáně. Nejčastěji se jedná o cysty, dermatofibromy, pigmentové névy, lipomy, angiomy a další. Jedná se o nezhoubné útvary, které mohou působit rušivě kosmeticky, ale také svým růstem utlačovat okolní tkáně.

V léčbě lupénky používá TČM mnoho konkrétních léčebných postupů, které lze shrnout do několika oblastí.
Prvním krokem je pečlivé vyšetření pacienta. I když se zde užívá postupů se stejným jménem jako v medicíně západní a to je pozorování, poslech, dotazování, pohmat, tak jejich obsah je poněkud odlišný. Dotazováním musí lékař TČM zjistit toleranci zátěže jako je chlad a teplo u pacienta, kdy, jak a kde se pacient potí a mnoho dalších údajů podle klasického rámcového schematu tzv "Deseti otázek" tak jak se dochovaly v souborném díle mnoha autorů I cchung ´tin ťien (Yi zong jin jian).